دوشنبه 6 بهمن 1399 | Monday 25 January 2021

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی از استان‌های پیشرفته در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی است.

سیدعلی آقازاده امروز سه شنبه ۱۶ دیماه در آئین بهره برداری از ۴۰ پروژه  آبرسانی به ۷۴ روستای استان مرکزی در هفته سی‌وپنجم طرح پویش الف – ب – ایران که با دستور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به صورت نمادین در روستای سیلجرد از توابع بخش مرکزی ساوه انجام شد، اظهار کرد: استان مرکزی در سه هفته از ۳۵ هفته ای که پویش الف - ب ایران اجرا شده، در قالب افتتاح پروژه های مختلف مشارکت داشته که بیانگر تلاش وزارت نیرو در حوزه صنعت برق و آب استان مرکزی جهت ارائه خدمات موثر به مردم استان است.

وی با اشاره به برخوردار شدن ۳۰ هزار نفر از جمعیت استان مرکزی از نعمت آب آشامیدنی سالم تحت نظارت شبکه آبفای مرکزی در قالب پویش هفته سی و پنجم اظهار کرد: هزینه کرد ۳۲ میلیارد تومان در این پروژه نشانگر آن است که دولت برای بهره مندی هر نفر از مردم این ۷۴ روستا بالغ بر یک میلیون تومان هزینه کرده است که جای تامل و قدردانی دارد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در شرایطی که کشور درگیر بحران‌هایی نظیر تحریم و مسائل اقتصادی است، پروژه‌های متعدد هر هفته در حوزه‌های گوناگون با حضور رئیس جمهور و مقامات وزارتی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه استان مرکزی استان پیشرفته در حوزه آب و فاضلاب است، گفت: بهره مندی ۷۴ روستای استان مرکزی از آب آشامیدنی سالم یک رویداد مبارک و ارزشمند است.

آقازاده در ادامه گفت: حدود ۶۰ درصد جمعیت شهری استان از شبکه فاضلاب و افزون بر ۹۵ درصد جمعیت روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردارند که ۸۹ درصد آن تحت نظارت و پوشش شرکت آبفای مرکزی است.

وی بیان کرد: هم‌چنین ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از آب آشامیدنی سالم تحت نظارت و پوشش شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی برخوردارند.

استاندار مرکزی گفت: امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم تعداد بیشتری از روستاهای استان مرکزی از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار باشند.

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group