پنجشنبه 30 خرداد 1398 | Thursday 20 June 2019

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

عکس های یادگاری از سفرهای نوروزی بخشی از جذابیت ها برای مسافران است که در سال های بعد یادمانی از لحظات تلخ و شیرین را برایشان تداعی می کند اما ثبت این تصاویر برخی مواقع در سایه غفلت خطرآفرین است و رفتارهای پرخطر ترافیکی در حاشیه آزادراه ها از این جمله است.

به گزارش ایرنا، در حاشیه مسیرهای ارتباطی محدوده مرکزی و شرقی شهرستان ساوه با اقلیم نیمه خشک همگام با روزهای بهاری پهنه های وسیعی از مزارع کلزا آغوش گشوده که برای مسافران نوروزی جذاب و دل انگیز است و با توقف در این راه ها اقدام به بهره مندی از نشاط طبیعی و گرفتن عکس یادگاری می کنند اما کوچکترین غفلتی می تواند برای خانواده آنان حادثه ساز شود.
فرش گل های زردرنگ کلزا در حاشیه اتوبان ساوه به سلفچگان جذابتی برای گرفتن سلفی است اما با ورق زدن کارنامه این راه برون شهری پرتردد سوابق وقوع حوادث خطرناک و برخورد خودروهای عبوری با سرعت بالا با مسافران و خودروهای متوقف شده آنان در حاشیه های بدون شانه اتوبان خودنمایی می کند که هشدار در این زمینه ضروری است.
معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه با توجه به ضریب بالای خطرآفرینی مسیر برون شهری ساوه در محدوده مزارع کلزا ارگان های مسئول از جمله پلیس راه،‌ راهداری و حمل و نقل جاده ای و هلال احمر را تکلیف کرده که با اتخاذ تدابیری از توقف خودروها در این محل ها جلوگیری کنند.
«علی میرزایی» در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: توقف مسافران نوروزی در حاشیه ناایمن مسیرهای برون شهری به ویژه اتوبان ساوه - سلفچگان رفتاری پرخطر است که جان آنان را تهدید می کند.
وی گفت: علاوه بر خطرات جانی برای مسافران، مزارع کشاورزانی که با زحمت محصول خود را پرورش داده اند نیز به دلیل ورود افراد و لگدمال شدن بوته ها دچار خسارت می شود.
فرماندار شهرستان ساوه بر لزوم نظارت بر پارکینگ های جاده ای تاکید کرد و گفت: وضعیت این نقاط که برای مواقع ضروری از قبیل ایجاد مشکل در خودروها یا رفع خستگی راننده ایجاد شده،‌ اکنون به گونه ای است که محلی برای تجمع فروشندگان دوره گرد تبدیل شده است که گاهی مجال توقف به خودروهای عبوری را نمی دهد.
میرزایی تاکید کرد: پلیس راه،‌ راهداری و سایر ارگان ها باید در این خصوص تدبیری اتخاذ کنند و اگر لازم باشد مکانی مناسب تر با ارایه مجوز برای فروشندگان جاده ای ایجاد شود ضمن اینکه این مشکل بر رفتار افرادی که در حاشیه آزادراه ها برای گرفتن عکس یادگاری توقف می کنند نیز بی تاثیر نیست.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ساوه نیز گفت: برای کاستن از خطر توقف در حاشیه اتوبان ساوه به سلفچگان نشست ویژه ای با حضور راهداری،‌ پلیس راه و هلال احمر برگزار شد.
«ابراهیم مردانی» اظهار داشت: راهکار تغییر رفتار خطرآفرین در مسیرهای برون شهری ساوه برخوردهای قهری و جریمه نیست بلکه باید در این مسیرها تدابیری مانند نصب بنرهای هشدار آمیز نصب شود.
وی افزود: توقف در حاشیه اتوبان ها از نظر ایمنی و قوانین رانندگی رفتاری پرخطر محسوب می شود و با بررسی های صورت گرفته بساط فروشندگان دوره گرد و توقف های نابه جا در آمار تلفات جاده ای این شهرستان موثر است و رانندگان عبوری به دلیل خستگی یا خواب آلودگی ممکن است حادثه جبران ناپذیری را ایجاد کنند.
شهرستان ساوه دارای 147 کیلومتر آزادراه است که در مسیر اصلی اتصال شمال به جنوب و مرکز به غرب کشور قرار دارد.
به هر حال مساله توقف های خطرآفرین در حاشیه اتوبان ها به خصوص مسیر ساوه - سلفچگان برای چند فریم عکس یادگاری و بساط گستردن فروشندگان دوره گرد در این محدوده ها از مصداق های بارز رفتار ترافیکی پرخطر محسوب می شود و ضروری است در این خصوص تدبیری با هدف ساماندهی انجام شود تا جان و مال هموطنان دچار آسیب نشود.
گزارش از: یحیی معماری

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group