پنجشنبه 30 خرداد 1398 | Thursday 20 June 2019

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

یک کارشناس کاهش تقاضای سوء مصرف مواد مخدر و استاد دانشگاه از کاهش سن سوء مصرف به مواد مخدر در کشور به 12 الی 19 سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا ترابی در کارگاه آموزشی مبارزه با مصرف مواد مخدر گل در زرندیه با اشاره به تهدید جدی مواد مخدر برای همه افراد جامعه، اظهار کرد: کاهش سن سوء مصرف به مواد مخدر به دلیل نبود آموزش‌های کافی و عدم اطلاع جامعه از تبعات مصرف است.

وی با اشاره به شیوع مواد مخدر صنعتی در کشور و سبقت گرفتن آن از مواد مخدر سنتی اظهار کرد: به دلیل نبود دانش کافی در حوزه پیشگیری و درمان تاکنون اقدام عملی در این حوزه صورت نگرفته است.

این استاد دانشگاه بهترین ابزار کارآمد برای پیشگیری از مصرف به مواد مخدر را کارهای آموزشی و اطلاع رسانی بیان کرد و افزود: با توجه به کاهش سن سوء مصرف مواد مخدر در جامعه باید کارهای آموزشی و پیشگیری را از سنین ابتدایی و پیش دبستانی آغاز کرد و مدرسین علاوه بر آموزش‌های تئوری، تجارب خود را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

وی شروع یکنواختی و افسردگی روحی، اختلالات حافظه، آسیب مغزی و ... را از تبعات مصرف به مواد مخدر دانست و افزود: تداوم مصرف مواد مخدر موجب بروز بسیاری از آسیب‌ها و بیماری‌ها نظیر طلاق، قتل، سرقت، همسرآزاری، ایدز و ... خواهد شد.

ترابی، قیمت پایین، در دسترس بودن، قدرت تخریبی، ناخالصی، پایین آمدن سن شروع مصرف بویژه شیوع در بین بانوان را بیانگر وضعیت نامناسبی دانست که جامعه ما دچار آن شده است و باید اقدام عاجل برای پیشگیری و درمان انجام داد.

وی با اشاره به هزینه بالایی که کشور در امر مبارزه، پیشگیری و درمان مواد مخدر متحمل می شود، افزود: در این راستا بالغ بر 3700 شهید و 12 هزار جانبار جان خود را برای مبارزه و پیشگیری با این بلای خانمانسوز فدا کردند.

ترابی به هزینه بالای مبارزه با مصرف مواد مخدر در حوزه آموزش و برخورد قانونی نیز اشاره کرد و افزود: تشکیل حجم بالای پرونده های قضایی و آمار بالای ابتلا در این بخش نشان از هزینه بالای مبارزه و پیشگیری در کشور دارد.

وی ارتقای سطح آگاهی‌های جامعه و ظرفیت‌های فرهنگی، آشنایی با آسیب های متاثر از مصرف مواد مخدر، اجرای فعالیت های آموزشی و آشنا کردن جوانان با تبعات منفی و زیانبار موادمخدر و ارائه الگوهای تربیتی مناسب و مهارت‌محوری منطبق با سبک زندگی اسلامی را از جمله برنامه‌های محوری در این راستا برشمرد.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره بهزیستی شهرستان زرندیه نیز گفت: ماده مخدر گل توهم زاست و به عنوان یک ماده مخدر صنعتی جایگزین ماده مخدر سنتی شده است.

مریم سطوتی با اشاره به شیوع مصرف این ماده مخدر در جامعه اظهار کرد: علاوه بر برگزاری کمپین پیشگیری و مبارزه با این ماده مخدر در این شهرستان ظرف یک ماه آینده کارگاه های آموزشی پیشگیری از مصرف این ماده مخدر نیز برای آحاد مختلف جامعه برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group