سه شنبه 4 آذر 1399 | Tuesday 24 November 2020

ساوه، شهرستانی وسیع با حجم بالای مرسوله و نامه های مردمی و اداری است و ابتلای هشت تن از ماموران اداره پست (معادل حدود ۴۰ درصد از کل ظرفیت پستچی ها) به کرونا باعث شد اخیرا روند توزیع نامه و امانات شهروندان با مشکلاتی مواجه شود و همین مساله انتقاداتی را به همراه داشت.

بیمه محصولات کشاورزی یکی از ضروریات حفاظت از سرمایه های تولیدی در این حوزه است، اصلی که در بسیاری از کشورهای دنیا و در البته در ایران مورد توجه قرار گرفته، اما این اصل مهم در کشور ما چندان روی اجرا به خود نمی بیند، البته از سوی کشاورزان و صد البته نه به این خاطر که نمی خواهند به این خاطر که آنها تجربه خوبی از بیمه محصولات شان ندارند و آنرا درمانی بر دردهایی که از ضایع شدن محصول بر جانشان ریخته نمی دانند، آنها معتقدند که بیمه محصولات کشاورزی در کشور ما بیشتر نمکی بر زخم است، تا مرهمی بر درد!

در روزهای اخیر ماموران اداره اجرائیات شهرداری ساوه یک ملک نیمه ساز را در محله شهید آوینی (قالیشویی) شهر تخریب کردند که انتشار تصاویر و فیلم های مربوط به این اتفاق باعث واکنش هایی در سطح جامعه شد؛ برخی با نگاه احساسی و عاطفی و بسیاری هم با نگاه حمایتی و قانونی به این موضوع پرداختند.

هر سال موضوع تعیین میزان حقوق و دستمزد کارگران به موضوعی داغ در میان محافل کارگری، رسانه ها و مسئولان تبدیل و در عین حال سایر مشکلات این قشر زحمتکش به خصوص در زمینه مسکن با وجود پشتوانه های قانونی و برنامه ریزی های انجام شده، کمتر دیده می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: طی مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا، از ۲۰ آبانماه مشاغل گروه دو، سه و چهار به مدت یک ماه از ساعت ۱۸ در اراک و ساوه تعطیل خواهند بود.

فرماندار ساوه گفت: به منظور پیشگیری از شیوع و قطع زنجیره انتقال بیماری کروناویروس تردد در نقاط پر رفت و آمد این شهر تا اطلاع ثانوی با محدودیت اعمال خواهد شد.

خبرنگاران و اهالی رسانه ساوه در روزهای سخت که کرونا دامنگیر این شهرستان شده، همواره با نوشته و گزارش های خود ضمن آگاهی بخشی به مردم در مورد خطرات این بیماری و ترغیب آنها به رعایت پروتکل های بهداشتی، زحمات و تلاش های جهادگونه کادر درمان و پرستاران بیمارستان ها را نیز بازتاب داده تا به نوعی زکات قلم خود را ادا کنند.

یک پژوهشگر حوزه انار با تشریح مکانیسم "فروت‌ست" به عوامل تاثیرگذار در افزایش میزان باردهی درختان میوه بویژه محصول انار پرداخت.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: ۷۰۰ هزار نفر نیروی داوطلب و جوان در سامانه جمعیت هلال احمر ایران به صورت فعال ثبت نام کرده و فعالیت می‌کنند که در فراخوان‌های مختلف یاریگر هلال احمر هستند.

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group