پنجشنبه 15 خرداد 1399 | Thursday 4 June 2020

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

فرماندار ساوه بر ضرورت تسریع در اجرایی شدن مصوبات شورای حفاظت از منابع آب شهرستان تاکید کرد.

محمد بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، تشکیل جلسات مستمر شورای حفاظت از منابع آب را از تاکیدات دولت به منظور بهره مندی بهینه از منابع آبی در شرایط خشکسالی دانست و افزود: طی دو سال اخیر ساختار جدید و سازوکار مناسبی برای تشکیل شورای حفاظت از منابع آب در تمامی استان های کشور با حضور مسئولان و مراجع متولی این امر تعریف و اجرایی شده است.

وی بر عملیاتی شدن مصوبات شورای حفاظت از منابع آب به لحاظ اهمیتی که در حوزه منابع آبی در شهرستان وجود دارد تاکید کرد و گفت: به صرف تشکیل جلسه و بیان نقطه نظرات و ارائه راهکارها نمی‌توان در این شرایطی که با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم اقدام عملی انجام داد بلکه باید مصوبات را عملیاتی کرد تا به صورت واقعی برای مدیریت آب در شهرستان ساوه به عنوان کم بارش ترین نقطه استان مرکزی تدابیر لازم اتخاذ شود.

فرماندار ساوه ادامه داد: براساس قانون توزیع عادلانه آب در کشور و به فراخور تصمیماتی که در شورای عالی حفاظت از منابع آب گرفته شده و نیز براساس تصمیمات استانی و شهرستانی باید تدابیر لازم برای برون رفت از وضعیت بحرانی آب اتخاذ کرد.

بهاروند در ادامه نصب کنتور هوشمند را از جمله مصوبات شورای حفاظت از منابع آب شهرستان به منظور مدیریت در مصرف بیان کرد و افزود: دستگاه متولی این مصوبه باید میزان پیشرفت صورت گرفته در این خصوص را اعلام کند و نحوه نظارت صورت گرفته بر اجرایی شدن این طرح تشریح شود.

وی افزود: باید به نسبت آبی که بهره‌برداری می‌شود برق مورد نیاز تامین شود و در صورت استفاده بیش از حد از انرژی برای فعال شدن کنتور هوشمند به جای جریمه مصرف بیش از حد مجاز، برق را قطع کرد.

فرماندار ساوه مصرف صحیح منابع آبی را راهبرد مهم در حفاظت از منابع آبی بیان کرد و با اشاره به نقش مهم نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌های کشاورزی افزود: کنتورهای هوشمند ضمن اندازه گیری این قابلیت را دارند که در صورت اتمام سهمیه آب به صورت اتوماتیک برق چاه را قطع کنند.

وی عدم حفاظت از منابع آبی را موجب بروز خسارات جبران ناپذیری به مخازن سفره‌های زیرزمینی دانست و افزود: اجرای طرح تعادل بخشی با سیستم آبیاری نوین، نصب کنتورهای هوشمند، کاشت محصولات کم آب بر و رعایت الگوی کشت و نیز صرفه جویی در مصارف کشاورزی، صنعتی و شرب از راهکارهای مدیریت در منابع آبی است.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب ساوه با اشاره به نشست زمین در دشت این شهرستان گفت: هرگونه مصرف بی‌رویه باید با برخورد جدی مواجه شود تا از تشدید بحران نشست زمین و کاهش منابع آبی جلوگیری شود.

وی به مسلوب المنفعه بالغ بر 50 چاه کشاورزی غیرمجاز در شهرستان اشاره کرد و افزود: طبق مصوبه شورای حفاظت از منابع آب قرار بر این شد که این تعداد چاه مسلوب‌المنفعه شود و امیدواریم تا پایان سال عملیاتی شود.

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group