پنجشنبه 30 خرداد 1398 | Thursday 20 June 2019

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

امام جمعه ساوه گفت: به مخاطره افتادن سلامت روانی موجب تشدید آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی ساوه اظهار کرد: آموزش، ارتباطات بین سازمانی و مداخلات اجتماعی موثرترین راهکار برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، خودکشی و ... است.

وی در ادامه بر ضرورت تقویت برنامه های فرهنگی و دینی در جامعه تاکید کرد و گفت: به هر میزان که در راستای تقویت بنیه دینی مردم قدم برداریم به همان میزان از بروز آسیب های اجتماعی جلوگیری کرده ایم.

امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی باید پیوست دینی داشته باشد، تصریح کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باید منطبق بر مبانی دینی باشد تا کار پیشگیری در حوزه آسیب‌های اجتماعی موثر واقع شود.

وی در ادامه گفت: اجرای طرح تحکیم مبانی خانواده از ضروریات است و باید با مداخله تمامی دستگاههای اجرایی به صورت جدی پرداخته شود.

حجت الاسلام حسینی بر تقویت فضای نشاط و تفریح در جامعه تاکید کرد و آمادگی شورای فرهنگ عمومی را برای برگزاری برنامه‌های شاد و کنسرت‌های متعدد در چارچوب ضوابط و مقررات اعلام کرد.

وی در ادامه به بازدیدهای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر از ادارات برای احیای این فریضه شد و گفت: در بازدیدهایی که صورت می‌گیرد نقاط ضعف بررسی و راهکار مناسب برای برون رفت از کمبودها و تقویت نقاط قوت اتخاذ می‌شود.

امام جمعه ساوه خواستار تکریم ارباب رجوع و برگزاری جلسات ملاقات مردمی برای اتخاذ تصمیم مناسب به منظور رفع مشکلات مردم شد.

وی به سالروز فتح خرمشهر نیز اشاره کرد که منشاء یادآوری افتخارات این مرزوبوم است و خواستار برگزاری پرشور آیین‌های این ایام و نیز سالگرد ارتحال امام (ره) و روز جهانی قدس شد.

به گزارش ایسنا، فرماندار ساوه نیز گفت:‌ ستاد بزرگداشت مناسبت‌های ماه خرداد تشکیل و فعالیت‌های این ستاد منشأ برگزاری فعالیت‌های متعدد و متنوع در سطح شهرستان است.

محمد بهاروند در ادامه به دستور جلسه در خصوص علل و عوامل و راههای مهار و‌ مقابله با آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد و خودکشی اشاره کرد و گفت: باید زمینه مشارکت همه دستگاه‌ها و متولیان فرهنگی برای پیشگیری و کاهش میزان آسیب ها فراهم شود.

وی در ادامه اظهار کرد: با تقسیم کار و مشخص کردن وظایف هر دستگاه در راستای کاهش جرایم و پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی بطور جدی عمل خواهیم کرد.

در ادامه کیانوش امینی کارشناس پیشگیری اداره کل بهزیستی استان مرکزی، گفت: استان مرکزی استان سالمندی است و نباید صرفا برای قشر نوجوان و جوان برنامه‌ریزی کرد بلکه باید نگاه کلان و عمیق به برنامه‌های پیشگیری داشت تا آحاد مختلف جامعه از برنامه‌هایی که منجر به بهبود سلامت روانی آنان می‌شود استفاده کنند.

وی بیان کرد: تغییرات اقلیمی فرهنگی و اجتماعی و افزایش ظرفیت افراد و تاب آوری آنان در خصوص آسیب‌ها و توانمند شدن برای ترمیم در بین همه سنین ضروری است.

امینی خواستار ارایه راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت برای کنترل آسیب‌های اجتماعی شد که از اهمیت خاصی برخوردار است.

در این جلسه کارشناسان و برخی مسئولان به ویژه کارشناسان حوزه سلامت و جامعه دانشگاهی به بیان نقطه‌نظرات و راهکارهای موثر در راستای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی پرداختند و روسای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه ناصرخسرو ساوه نیز به ظرفیت های دانشگاهی در حوزه کاهش پیشگیری از این آسیب ها پرداختند.

تنظیم شیوه‌نامه و سند فرهنگی برای تعیین تکلیف وظایف دستگاه‌های اجرایی، همخوانی نخبگان و روحانیت با کارشناسان برای حضور موثر در بین مردم با تاکید بر تقویت بنیه اعتقادی مردم، آموزش برای همه جامعه از سنین دانش آموزی تا میانسالی، تجهیز بخش روانپزشکی حوزه سلامت و فراهم کردن شرایط مناسب برای درمان بیماران و آموزش، توسعه فضاهای تفریحی و سرگرمی، ارایه آموزش‌های حرفه‌ای قبل از ازدواج و احیای مربیان پرورشی در مدارس، تقویت تجهیزات مرکز 123بهزیستی برای ارایه مشاوره و آموزش مطلوب، تقویت معنوی و اعتقادی درمان افسردگی برگزاری کارگاه‌های آموزشی، بیکاری، مشکلات اقتصادی، و افسردگی از دلایل اصلی بروز آسیب‌هاست و اولویت اول نبود سلامت روانی در بین مردم است و متولی اصلی در پیشگیری از خودکشی حوزه سلامت روان وزارت بهداشت است.

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group