شنبه 29 دي 1397 | Saturday 19 January 2019

نظرات شما

 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...
   
 • پشتیبانی تراکتور در مزرعه برای اولین بار در ایران

  حسن 16.12.1395 10:32
  پاسخ: پشتیبانی تراکتور در مزرعه برای اولین بار در ایران
  سلام اميدوارم همواره موفق باشيد ، در خدمت كشاورزي و كشاورزان زحمت كش
   
 • درختکاری به یاد شهدای مدافع حرم و آتش نشان در ساوه

  حسن 16.12.1395 10:22
  پاسخ: درختکاری به یاد شهدای مدافع حرم و آتش نشان در ساوه
  سلام دوستان خبر نگار عزيز فكر مي كنيد تا كي بايد فقط حرف هاي زيبا بشنويد و بنويسيد و عده اي هم بخوانند ...

رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: قاتل "تبسم بداقی" دختربچه ساوه ای، به اتهام قتل و تجاوز به عنف طفل 5 ساله به قصاص نفس و اعدام، به اتهام کودک آزاری به 6 ماه حبس و به اتهام رابطه نامشروع به 99 ضربه شلاق محکوم شده بود که در نهایت پس از طی مراحل پرونده صبح امروز در زندان ساوه به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام قاسم عبدالهی در نشستی با خبرنگاران در تشریح این پرونده اظهار کرد: در هفتم مردادماه 96 کودک 5 ساله ای در حالت کما توسط مادرش به بیمارستان ساوه منتقل می شود.

وی با بیان اینکه پس از معاینه کودک مشخص شد که دچار ضربه شده است، افزود: مادر کودک مدعی شده بود که کودک در پارک زمین خورده و دچار ضربه شده است ولی مشاهده آثار و علائم ضرب روی بدن کودک باعث شد که موضوع به پلیس گزارش شود.

به گفته وی، با دستور قضایی بررسی ها و معاینه دقیق تری بر روی کودک صورت گرفت که کودک آزاری در رابطه با وی مشخص شد و احتمال تجاوز به وی مطرح شد.

عبدالهی با بیان اینکه بررسی بیشتر نشان داد که در زمان انتقال کودک به بیمارستان دو مرد نیز مادر کودک را همراهی می کرده اند افزود: در تحقیقات بیشتر از مادر، وی مدعی شد که کودک را برای خرید غذا در خانه تنها گذاشته بوده و در زمان بازگشت به خانه با پیکر بیهوش کودک مواجه شده است.

وی با اشاره به شناسایی همراهان مادر کودک گفت: تحقیقات بیشتر نشان داد که مادر این کودک با شخصی به نام "رضا صالحی" متولد 63 ارتباط داشته و براساس اظهارات خواهر و مادر این مرد، مادر کودک قرار بوده با رضا صالحی ازدواج کند.

عبدالهی اظهار کرد: مادر کودک با همسر خود اختلاف داشته و مدتی جدا از هم زندگی می کرده اند. این زن از اهالی اطراف ساوه است ولی مدتی برای زندگی به ساوه مهاجرت کرده بوده و حدود چهار سال با این مرد ارتباط داشته است.

وی با بیان اینکه به گفته برخی اعضای فامیل، این طفل مانع رابطه این دو نفر بوده است گفت: پزشکی قانونی ضربات متعدد به کودک را تایید کرده و طبق بررسی های قانونی وقوع تجاوز احراز می شود.

عبدالهی اظهار کرد: رضا صالحی در همان اوایل تحقیقات دستگیر شده و به تردد در خانه این زن از جمله در شب حادثه و فیلمی که همان شب از کودک تهیه کرده بود اقرار کرده بود اما مدعی شده که تنها طفل را مورد ضرب و شتم قرار داده و اقرار به تجاوز نکرده بود. در صورتی که از مجموع دلایل و شواهدی که در پرونده به دست می آید برای قضات رسیدگی کننده احراز می شود که کودک مورد تجاوز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مرحله پرونده دو بخش شده و یک بخش در ارتباط با تجاوز در دادگاه کیفری یک ساوه و یک بخش در ارتباط با قتل در دادسرا مورد رسیدگی قرار گرفت افزود: در این پرونده چند نفر مورد تعقیب قرار می گیرند و در نهایت رضا صالحی و مادر کودک در ارتباط با رابطه نامشروع محکوم می شوند، همچنین رضا صالحی در این پرونده به اتهام تجاوز به عنف به طفل 5 ساله به قصاص نفس و اعدام از طریق چوبه دار محکوم می شود. وی در خصوص کودک آزاری به 6 ماه حبس تعزیری نیز محکوم شده است.

عبدالهی افزود: پس از صدور حکم در دادگاه کیفری ساوه نسبت به آن اعتراض صورت گرفت ولی حکم در دیوان عالی کشور تایید شد و پس از آن درخواست استجازه حکم از رییس قوه قضاییه صورت گرفته و در هشتم اردیبهشت 97 اجازه اعدام و قصاص صادر می شود.

وی تصریح کرد: استجازه به این صورت است که اگر اولیای دم گذشت یا درخواست دیه کنند، اعدام اجرا می شود، که در این پرونده اولیای دم درخصوص حکم قصاص درخواست دیه کردند و متهم امروز ساعت 6 صبح به اتهام تجاوز به عنف به "تبسم بداقی" کودک 5 ساله در محوطه زندان ساوه به دار مجازات اویخته شد.

وی با بیان اینکه بحث اعتیاد در خصوص مادر کودک مطرح نبوده گفت: وی با مرد دیگری به نام " م.پ" نیز رابطه نامشروع داشته که در حکم رابطه نامشروع به 105 ضربه شلاق و در اتهام مساعدت در خلاصی متهم از محاکمه به 4.5 سال حبس تعزیری محکوم شده است.

عبدالهی اظهار کرد: رضا صالحی و مادر کودک از اتهام زنای محسنه تبرئه شدند و یک زن و یک مرد به نام های "ص. ف" و "ن.ر" هم در این پرونده به اتهام مساعدت در خلاصی متهم از محاکمه به 1.5 سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گفته وی، "م.پ" مرد دومی که با مادر تبسم رابطه نامشروع داشته نیز به 99 ضربه شلاق محکوم شده و به لحاظ تکمیل مجازات به دو سال متوالی خدمات رایگان در فصل تابستان در مجتمع زندان باز کوثر محکوم شد.

تصمیم قطعی درخصوص هپکو گرفته شود

عبدالهی در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص موضوع هپکو گفت: بحث هپکو یک بحث فراقوه ای است و اینگونه نیست که تنها به قوه قضائیه مرتبط باشد.

وی با بیان اینکه تصمیم قطعی باید در خصوص این شرکت گرفته شود، اظهار کرد: هپکو بدهی زیادی دارد و در حال حاضر یک پرونده کیفری در ارتباط با مدیرعامل سابق آن در دادگستری وجود دارد و سازمان بازرسی در حال کار بر روی پرونده است تا مشخص شود که از زمان واگذاری شرکت تا زمان توقف تولید چه اتفاقاتی در شرکت افتاده و پرونده در مرحله بازپرسی است.

عبدالهی گفت: در مورد چگونگی ادامه حیات هپکو اختلاف نظر وجود دارد و آن اینکه چه کسی مدیر جدید یا خریدار باشد. مدیر جدید این شرکت فعالیت آنچنانی ندارد و نتوانسته به تعهداتش عمل کند و خریدار جدید هم نتوانسته اند برای شرکت پیدا کنند.

وی افزود: استاندار و تیمش به دنبال پیدا کردن خریدار جدید و انعقاد قراردادهایی برای ادامه کار شرکت هستند.

وقوع 7 فقره قتل عمد در سال 97

وی همچنین در خصوص قتل هایی که امسال در استان رخ داده گفت: امسال 7 فقره قتل عمد در استان رخ داده که بیشتر در فروردین صورت گرفته اند که از جهت قضایی تمام قاتلان شناسایی و دستگیر شدند و پرونده آنها در مرحله مقدماتی است و عنقریب کیفرخواست می خورد و به دادسرا منتقل می شود.

عبدالهی اظهار کرد: مهمترین این قتل ها را مربوط به خنداب بود که 4 نفر در جریان واقعه کشته شدند و مشکل عمده این پرونده اختلاف خانوادگی بود، مابقی موارد در نوبران، دلیجان و ساوه اتفاق افتاد که در دو شهرستان قتل ها در ارتباط با رابطه نامشروع و در یک شهرستان در ارتباط با مواد مخدر بوده است.

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group