سه شنبه 4 تير 1398 | Tuesday 25 June 2019

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

د ر جلسه ستاد راهبری مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که چهارشنبه هفته گذشته در شهر آوه برگزار شد، تصویب طرح هادی شهر آوه از جمله درخواست های مردم این شهر بود که توسط شهردار آوه مطرح و تصویب آن در شورای برنامه ریزی استان مطالبه شد.

شهردار شهر آوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: این درخواست مردم شهر آوه پس از گذشت تنها 48 ساعت با دستور استاندار مرکزی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و به تصویب شورای برنامه‌ریزی استان رسید.

مسعود خاکپور افزود: پس از دو سال پیگیری مستمر شهرداری و شورای اسلامی شهر آوه و تلاش کارشناسان و مشاوران و همکاری معاونت امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان ساوه، مدیر کل دفتر فنی استانداری، و دستور قاطع استاندار مرکزی طرح هادی شهر آوه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به تصویب نهایی رسیده و وعده استاندار مرکزی بعنوان نماینده عالی دولت در استان، برای این شهر تحقق یافت.

وی بیان کرد: تصویب این طرح گامی موثر در راستای توسعه و آبادانی شهر آوه بوده و خدمت بزرگی برای شهروندان است و موجب خواهد شد که شهرداری راسا اقدام به ارائه خدمات شهری در حوزه استحفاظی خدمات شهری کند.

شهردار آوه از این شهر به عنوان شهری جدیدالتاسیس یاد کرد که از سال 1392 به عنوان نقطه شهری محسوب شده است و نزدیک به 4500 نفر جمعیت دارد و عمده شغل شهروندان کشاورزی و دامداری است که در محدوده شهر استقرار دارند.

وی مساحت این شهر را براساس طرح هادی روستایی 143 هکتار بیان کرد و افزود: محدوده خدماتی طرح هادی شهری 163 هکتار است که پس از کارشناسی و بررسی به تصویب رسید. ضمنا حریم شهر آوه نیز به مساحت 755 هکتار مشخص و به تصویب رسید.

خاکپور در ادامه به تشریح موضوع طرح هادی اشاره و به مزایای اجرای آن پرداخت و گفت: هر نقطه شهری برای امور شهرسازی و عمرانی و قرار دادن هر یک از کاربری‌ها مانند مسکونی، تجاری، اداری، فرهنگی آموزشی، بهداشتی و... و عرض معابر نیاز به نقشه و ضوابط شهرسازی دارد که تاکنون طرح و نقشه آوه روستایی بود و بر اساس موقعیت و نیازهای روستایی تدوین شده بود.

وی بیان کرد: با ارتقای آوه به شهر برای برطرف کردن نیازهای مردم ساکن در شهر باید نقشه شهری و کاربری‌های شهری و ضوابط طرح و نقشه شهری تدوین شود و با این تغییرات مساحت محدوده شهر آوه از ۱۴۳ هکتار به ۱۶۳ هکتار افزایش یافت که شهرداری و ادارات طبق آن و در آن محدوده خدمات ارائه می‌دهند.

شهردار شهر آوه بیان کرد: ضمنا چون آوه بدلیل روستا بودن فاقد حریم مصوب بود، لذا نقشه حریم شهر با مساحت ۷۵۵ هکتار نیز به تصویب رسید و دامداری‌ها در داخل حریم قرار گرفتند که از این به بعد شهرداری مجاز شد با رعایت ضوابط به آنها خدمات‌رسانی کند.

وی بیان کرد: در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر جمعیت طرح هادی شهری با کارفرمایی دفتر فنی استانداری تدوین و در نهایت با تصویب شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان تصویب می‌شود و در صورت نیاز به تغییرات از طریق استانداری انجام می‌شود. شهرهای بیش‌ از 25 هزار نفر جمعیت طرح جامع و تفضیلی دارند که ضوابط خاص خود را دارند.

خاکپور با اشاره به پیگیری‌های شهرداری در به ثمر رسیدن این طرح گفت: بسیاری از نقاط استان که سالهای گذشته و پیش از شهر شدن آوه به شهر ارتقا یافته بودند همزمان با این شهر موفق به تصویب طرح هادی شدند که این افتخار و موفقیتی برای شهرداری و شورای اسلامی شهر آوه است و از حسن نظر استاندار مرکزی و مجموعه شورای برنامه ریزی تشکر و قدردانی را داریم.

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group