شنبه 3 اسفند 1398 | Saturday 22 February 2020

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌ها تاثیر مثبتس بر تولید و اقتصاد ایران داشته است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در جریان بازدید جمعی از سفرا و رایزنان اقتصادی سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم تهران از توانمندی های اقتصادی ساوه و زرندیه اظهار کرد: اعمال تحریم های ظالمانه منجر به جلوگیری از واردات شده و صادرات محوری را تقویت کرده است.

وی بیان کرد: تشدید تحریم ها عاملی برای ایجاد اشتغال پایدار و فعالیت شرکت‌ها در دو ‌الی سه شیفت شده است به گونه‌ای که با تبدیل تحریم به فرصت زمینه خودکفایی در تامین نیازهای کشور فراهم و از واردات های بی رویه جلوگیری بعمل آمده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه افزود: در گذشته وارد کننده و مصرف کننده بودیم اما امروز مصرف کننده تولید داخل و صادرات محور هستیم که این رویه از برکات تحریم‌هاست.

وی در ادامه گفت: ساوه و زرندیه قطب صنعت استان مرکزی و کشور هستند و سهم بالایی در تامین کالای مورد نیاز کشور و حتی خارج از کشور را بر عهده دارند.

منصوری بیان کرد: استقرار بزرگترین شهرصنعتی کشور در این منطقه نشان از مزیت بالای صنعتی آن دارد بطوریکه انواع تولیدات صنعتی در ساوه و زرندیه تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: استقرار انواع صنایع غذایی، فلزی، شیمیایی، بهداشتی و دارویی و ... با تنوع محصولات تولیدی بیانگر پویایی صنعت در این منطقه است. همچنین بخش اعظمی از نیاز دارویی کشور در شرکت‌های داروسازی ساوه و زرندیه تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

به گزارش ایسنا، سعید بیگ زاده مدیر روابط بین الملل اتاق بازرگانی اراک نیز گفت: با توجه به هماهنگی صورت گرفته از سوی وزارت امور خارجه تعدادی از سفرای خارجی در ایران و رایزن های اقتصادی مقیم تهران به منظور آشنایی با توانمندی های استان مرکزی و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی به این استان سفر کردند.

وی بیان کرد: بازدید از شرکت قفل سازی کلون، مجتمع کشت و صنعت فدک زرندیه و شرکت نیکسان صنعت ساوه از جمله بازدیدهای این گروه دیپلماتیک در روز نخست سفر به این استان است.

بیگ زاده افزود: بازدید از واحدهای صنعتی آلومینوم اراک، ماشین سازی و چند واحد صنعتی و تولیدی در مرکز استان و نیز نشست با استاندار مرکزی و فعالین اقتصادی از دیگر برنامه‌های این گروه دیپلماتیک خواهد بود.

وی بازدید از بیت تاریخی حضرت امام (ره) در شهر خمین و نیز دهکده گل و گیاه و نیز سرچشمه محلات که از جاذبه‌های توریستی استان مرکزی است پایان بخش سفر این گروه دیپلماتیک خواهد بود که با توجه به تمایل کشورهای آسیایی و آفریقایی برای آشنایی با وضعیت صنعت استان مرکزی صورت گرفته و در شرایط کنونی اقتصادی مصداق تقویت روابط سیاست خارجی در حوزه اقتصادی است.

 

سفیر تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: سطح روابط اقتصادی ایران و تاجیکسان افزایش می یابد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی،"نظام الدین شمس الدین زاده زاهدی" در جریان بازدید جمعی از سفرا و رایزنان اقتصادی سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم تهران از مجتمع کشت و صنعت فدک زرندیه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بازدید از دستاوردها و توانمندی های اقتصادی این شهرستان در حوزه صنعتی و کشاورزی از مهمترین اهداف این سفر است که نشان از توان بالای جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی به دستاوردهای مطلوب ایران در حوزه اقتصادی اشاره کرد و افزود: علیرغم تحریم های ظالمانه ای که بر ضد جمهوری اسلامی ایران اعمال شده است اما شاهد دستاوردهای خوب ایران در حوزه اقتصادی به ویژه صنعت و کشاورزی بودیم.

سفیر تاجیکستان به الگوبرداری از جمهوری اسلامی ایران در توانمندی های اقتصادی اشاره کرد و افزود: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصادی آموختنی است و بستر تقویت مناسبات اقتصادی و روابط تجاری بین دو کشور فراهم شده است.

وی تصریح کرد: با پیشنهاد رئیس جمهوری تاجیکستان صنعتی شدن کشور به عنوان هدف چهارم ملی در دستور کار است و به جمهوری تاجیکستان اعلام شده است که زمینه بسیار خوبی برای تقویت همکاری بین شهرک های صنعتی و مجتمع های کشاورزی بین دو کشور است.

سفیر تاجیکستان به مناسبت های مشترک اقتصادی بین ایران و این کشور از سال‌های نخستین استقلال جمهوری تاجیکستان اشاره کرد و افزود: مناسبت های اقتصادی مشترک زیادی بین دو کشور به ویژه در حوزه انرژی، راه سازی، اقتصادی و ... وجود دارد و مزیت های اقتصادی و کشاورزی نیز بسترساز خوبی برای همکاری های آینده خواهد بود.

سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران گفت: فعالیت چشمگیر مردم ایران در حوزه صنعتی و کشاورزی نشانگر آن است که این مردم، مردمی تاب آور، کارآفرین و خلاق هستند.

"ویکا خومالو" در جریان بازدید جمعی از سفرا و رایزنان اقتصادی سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم تهران از مجتمع کشت و صنعت فدک زرندیه در گفتگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: این شهرستان از ظرفیت بالایی در حوزه اقتصادی و تجاری برخوردار است و وجود این مزیت‌های اقتصادی انگیزه کشور آفریقای جنوبی را برای همکاری با ایران دوچندان می‌کند و فضای جدید تجاری سازی از سوی جمهوری اسلامی ایران را در قاره آفریقا خلق می‌کند.

وی در ادامه به مزیت کشاورزی شهرستان زرندیه اشاره کرد و افزود: اراضی این منطقه استعداد بالایی در حوزه کشاورزی دارند و فرصت های بسیاری برای توسعه این بال توسعه اقتصادی در زرندیه است.

سفیر آفریقای جنوبی افزود: احداث مجتمع کشت و صنعت فدک نشانگر یک ظرفیت بالای اقتصادی است و شبیه این مجتمع‌های کشاورزی در قاره آفریقا نیز وجود دارد. یکی از وجوه مشترک دو کشور فعالیت در حوزه کشاورزی، دامداری، تولید کود و انواع تولیدات کشاورزی است.

وی به وجود فناوری های بسیاری در حوزه های اقتصادی در ساوه و زرندیه اشاره کرد و افزود: در جریان این بازدید فناوری های بسیاری در حوزه اقتصادی مشاهده شد و تقویت فناوری‌های دو جانبه بین آفریقا و ایران منجر به توسعه تحقیق، پژوهش و توسعه دو کشور خواهد شد.

خومالو در ادامه تصریح کرد: پس از برگشت از استان مرکزی تلاش خواهیم کرد نشست های تخصصی با نهادهای تحقیق و توسعه سفارت آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم و راهکارهای تقویت هم افزایی بین کمپانی‌های این دو کشور را اتخاذ خواهیم کرد.

 

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group