يكشنبه 5 خرداد 1398 | Sunday 26 May 2019

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال ۱۰۵۷ واحد صنعتی غیر فعال در کشور به چرخه صنعت و تولید برگشتند که یکی از عوامل این بازگشت، ممنوعیت های وارداتی اعلام شده درخصوص 1339 ردیف کالایی بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فرشاد مقیمی در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه گذاری زرندیه، افزود : بزرگترین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی کشور در مردادماه سالجاری در تهران برگزار شد و قرار بر این شد چنین نمایشگاههایی در وسعت کمتر در شهرستان ها برگزار شود.

وی گفت: در وزارت صنایع معرفی توانمندی های اقتصادی و سرمایه گذاری یک اولویت است و برپایی نمایشگاه پاسخی برای افرادی است که صحبت از ضعف توانمندی صنعتی می کنند.

مقیمی با بیان اینکه با فعالیت و اقدامات موثر در حوزه اقتصادی می توان پاسخی محکم به تحریم های ظالمانه داده و مقابله هوشمندانه در برابر تحریم ها انجام داد.

وی افزود: ساوه ‌و‌ زرندیه با استقرار بیش از ۷۰۰ واحد صنعتی از ظرفیت بالا و جغرافیای مناسبی برای توسعه صنعتی و اقتصادی برخوردار است .

مقیمی به وظایف دولت در حمایت از صنعت پرداخت و گفت: مردم انتظار دارند دولت اقدام عملی در این راستا انجام دهد. در این راستا وزارت صنعت بدنبال ارائه بسته حمایتی از صنایع و صنعتگران است و بزودی در مجلس توسط وزیر ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات با نرخ پایین، افزایش سقف تسهیلات با توجه به شرایط لازم، تسهیل سازوکار بیمه و مالیات، از جمله این بسته هاست، درخواست ما ارائه پیشنهاد و نقطه نظرات از سوی نخبگان و صاحبان صنایع برای جذب نقطه نظرات است.

مقیمی اظهار کرد: درست است که تحریم ممکن است فرصت هایی را از ما بگیرد اما فرصت های جدیدی را ایجاد خواهد کرد. ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ ردیف کالایی به کشور ۴.۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری ایجاد خواهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از واحد‌های راکد با این شرایط قابلیت فعال شدن دارند، افزود: امسال ۱۰۵۷ واحد صنعتی غیر فعال در کشور به چرخه صنعتی و تولیدی برگشتند که یکی از عوامل این بازگشت، ممنوعیت های وارداتی اعلام شده بوده است.

مقیمی ایجاد اتاق فکر توسط بخش غیردولتی را از دیگر رویکردها برای رفع موانع تولید در سراسر کشور عنوان کرد و افزود: مجلس برای ارتقای ستادهای تسهیل و رفع موانع نیز مصوباتی داشته است و آیین نامه های مربوطه از طریق وزیر صنایع اعلام خواهد شد .

وی با بیان اینکه در خصوص فعالیت های اجرایی نیز موضوع اصلی تامین مواد اولیه است که از وظایف اصلی معاونت امور صنایع وزارت صنعت است، افزود: به همین منظور سه شیفته کردن وضعیت نظارت و رصد تولید در سراسر کشور و بررسی موانع برای انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از توقف واحد‌های تولیدی و تامین مواد اولیه دنبال می شود.

وی در خصوص نوسازی ناوگان نیز اظهار کرد: با مصوبه رییس جمهور موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل بار نهایی شده و ارز مورد نیاز معادل ۳.۳ میلیارد ریال تامین شده است تا محقق شود.

مقیمی با بیان اینکه انتظار می رود فعالان صنعتی ضمن حضور در چنین نمایشگاههایی در نمایشگاههای خارجی نیز حاضر شوند افزود: به دنبال این هستیم که تور صنعتی بین استانها ایجاد شود و وزارت صنعت از این کار حمایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال ۲۲۲۳ واحد صنعتی در نمایشگاه های داخلی و ۴۳۲ واحد در نمایشگاه های خارج حضور پیدا کردند و توانستند با تعامل لازم زمینه سرمایه گذاری را فراهم کنند.

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group