چهارشنبه 22 آبان 1398 | Wednesday 13 November 2019

تمامی اخبار

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

استاندار مرکزی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده امسال سطح سفره‌های آب زیرزمینی دشت ساوه و زرندیه کاهش نخواهند داشت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی بیان کرد: سال گذشته با میزان اندک ذخایر آبی، تابستان را با مدیریت خوب پشت سر گذاشتیم و بارندگی‌های نیمه دوم سال 97 و بهار 98 نگرانی‌ها را کم کرد، اما همچنان تاکید دارم که مردم حتما باید صرفه‌جویی آب و برق را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه با صرفه‌جویی مردم بحران کمبود برق تا این هفته از تابستان مدیریت شده است، افزود: در حال حاضر وضعیت آب پشت سدهای استان مطلوب است، اما مشخص نیست در سال آبی آینده چه وضعیت بارشی و آبی را پیش رو داشته باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی از نظر بارندگی در اقلیم خشک و نیمه خشک واقع شده است و باید همیشه موضوع صرفه ‎ جویی را دنبال کند، طی 10 سال اخیر برخی از دشت‌های استان دچار بحران شدند، اما با تمهیدات اندیشیده شده امسال کاهش سطح سفره‌های آب زیرزمینی در دشت‌های ساوه و زرندیه را نخواهیم داشت. با توافق شرکت آب منطقه‌ای استان و کشاورزان 40 چاه غیرفعال خواهند شد و آب مورد نیاز کشاورزان از سد ساوه تامین می‌شود و اجازه برداشت از سفره ‎ ها داده نمی ‎ شود که این امر کاهش سطح سفره‌های را جبران خواهد کرد.

وی اضافه کرد: تمام چاه‌های شهرستان ساوه و زرندیه به کنتور و سیستم هوشمند مجهز می‌شوند که این امر برداشت منطقی، درست و بهینه از منابع آب را به دنبال خواهد داشت و لازم است که ادامه کار با نظارت فرمانداران دنبال شود و نسبت به تجهیز چاه‌ها به سیستم هوشمند و کنتور اهتمام ورزیده شود و قطعا عملکرد شهرستان‌ها در این راستا تحت نظر خواهد بود.

آقازاده در خصوص خانه‌های در معرض خطر و در حاشیه رودخانه در کرهرود گفت: رسیدگی به این موضوع باید سریعا انجام شود و در صورت نیاز دستور شورای تامین استان برای این موضوع اعلام می ‎ شود.

وی افزود: سدهای خاکی در اختیار جهاد کشاورزی به شرکت آب منطقه‌ای استان تحویل می شود و باید نگهداری از جانب شرکت انجام گیرد. بنابراین از ۴۳ سد ۱۲ سد به شرکت تحویل می‌شود و برای تعمیر و نگهداری و جذب اعتبارات مورد نیاز در این راستا پیگیری لازم از وزارت نیرو باید انجام گیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به تصرفات غیرقانونی و قانونی موجود در حریم رودخانه‌ها بر تعیین قطعاتی از اراضی برای آزادسازی حریم رودخانه‌ها تاکید کرد و گفت: دیواره‌های سنگی رودخانه اراک باید قبل از فرارسیدن فصل سرما و بارش تا 2 تا 3 ماه آینده توسط شهرداری ترمیم و احداث شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه فرماندار دلیجان بیان کرد: با اشاره به نیمه خشک بودن شهرستان دلیجان و محدودیت‌های منابع آبی در کنار مهاجرپذیر بودن شهرستان آموزش و تغییر الگوی کشت، برگزاری هشت جلسه شورای آب و 38 مصوبه، مسلوب المنفعه کردن 4 حلقه چاه و آزادسازی 7500 مترمربع اراضی و برخورد با یک مورد حفاری غیرمجاز را از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته دانست.

سیامک سلیمانی اضافه کرد: در سال جاری یک جلسه شورای حفاظت از منابع آب برگزار شده است، همچنین 2 حلقه چاه مسلوب المنفعه و یک دستگاه کنتور نیز بر چاه نصب شد.

وی با اشاره به رفع تصرف 60 مترمربع اراضی و 234 هزار مترمکعب صرفه جویی آب بیان کرد: سد 15 خرداد می‌تواند منبع بسیاری خوبی برای کاهش محدودیت آبی شهرستان باشد، نیاز آب شرب شهری و روستایی، آب صنایع و بخش کشاورزی را رفع کند، اما مدیریت کامل این سد با استان قم است، بر همین اساس در هفته جاری جلسه در خصوص دریافت امتیاز مدیریت و بهره‌برداری از سد 15 خرداد به شهرستان دلیجان برگزار می‌شود.

فرماندار دلیجان با اشاره به تغییر الگوی کشت در شهرستان و توسعه کشت زعفران، گل محمدی و کشت های گلخانه‌ای در شهرستان بیان کرد: برای تغییر الگو در دستگاه‌های اجرایی باید منابع انسانی لازم را تامین کرد از طرفی از ظرفیت مردمی نیز بهره‌مند شد که در این راستا بخشی از فرسودگی شبکه آب شرب روستایی با کمک مردم در حال انجام است که لازم است در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ‎ ریزی استان نیز مساعدت‌هایی داشته باشند و از منابع دولتی و ملی بهره‌مند شود .

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group