دوشنبه 5 فروردين 1398 | Monday 25 March 2019

تمامی اخبار

نظرات شما

 • علی میرزایی فرماندار ساوه شد

  منوچهر عارف نژاد 22.11.1397 11:33
  امیدوارم فرماندار جدید با افراد سود جو که به قصد سوء استفاده از مقامات دولتی به آنها نزدیک میشوند ...
   
 • یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

  وحید وحدت پور 19.10.1397 12:19
  بنده جناب آقای ابوالفضل هاشمی رو خوب میشناسم.افتخار دارم که دو سال سرباز ایشان بودم.فردی بسیار مودب،با ...
   
 • منصوری: ایران شبه‌خودرو تولید می‌کند/ساوجی‌ها را با انار و پسته گول زده‌اند

  هود 31.03.1397 20:25
  تمام نظراتتان اشتباها جناب منصوری سد اکباتان ربطی به رودخانه مزلقان نداره لااقل تحقیق کن
   
 • ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی ساوه با اتکا به توان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان

  ali 20.11.1396 03:41
  ظاهراً خبر خوبی‌ هست ولی‌ این نیروگاه تمام آب زیرزمینی ساوه را خواهد بلعید، و در عرضه چند سال تمام ...
   
 • امتیاز تیم فوتسال شهرداری ساوه به سن‌ایچ واگذار می شود

  محمدرضا علیزاده 24.03.1396 23:13
  تصمیم عجولانه سقوط فوتسال ساوه از لیگ برتر را در پی دارد . کمیسیون تلفیق ساوه و بررسی دقیق تصمیمی ...
   
 • بودجه مصوب شهرداری ساوه 27 درصد افزایش یافت

  مهدی 09.03.1396 05:31
  آقایون محترم. اسم این سایت شما سرقتی است و از روی یک وبلاگ پوریا بیچاره دزدید و برای خودتان گزاشتید.
   
 • "الغدیر" چشم براه سخاوت "اکباتان"

  حسن 02.02.1396 10:24
  سلام حمد و سپاس پروردگار يگانه را كه باران رحمتش تا حدودي تشنگي زمين را برطرف نمود. جناب آقاي مهندس شاهرخ ...

همایش تجلیل از ادیب و شاعر پیشکسوت استاد احمد نعمتی ساوجی با حضور جمعی از مسئولان و اصحاب فرهنگ و هنر و اقشار مختلف مردم در سالن سلمان ساوجی ساوه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی در این همایش نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان عالم پرور و ادیب پرور ساوه تاریخچه کهنی از شعر و ادب و فرهنگ دارد و نخبگان و اندیشمندان و نیز ادبای بزرگ و نامی را در دامن خود پرورش داده است.

محمدرضا منصوری تصریح کرد:مشاهیر و مفاخر علم و ادب و هنر در هر جامعه‌ای، آئینه‌ای از میراث تمدن و فرهنگ آن جامعه محسوب می شوند و این خطه از میهن اسلامی در طول تاریخ مهد علما و دانشمندان، ادبا و بزرگان بوده است که آوازه نامشان در جای جای این جهان مشهود است.

وی گفت: بزرگداشت مشاهیر و بزرگان گامی در جهت تقویت فرهنگ و شعر و ادب فارسی است و این همایش حداقل کاری است که می‌توان در شأن و مقام بزرگان علمی و ادبی انجام داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه نیز گفت: تجلیل از مفاخر می‌بایست به صورت یک سنت حسنه ادامه پیدا کند و جامعه بویژه جوانان از مفاخر و بزرگان در رشته‌های مختلف تکریم کنند.

وی با بیان اینکه استاد نعمتی به این جهت که یک معلم به شمار می‌رود، شایسته تجلیل و تکریم است به اهمیت آموزش و پرورش پرداخت و افزود: آموزش و پرورش کلید توسعه جوامع محسوب می‌شود و موفقیت و سعادت ملت‌ها به کیفیت تعلیم و تربیت بستگی دارد و اگر بخواهیم به یک جامعه متعادل و انسانی برسیم باید معلم را مورد توجه قرار دهیم و در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم.

امام جمعه ساوه اظهار کرد: استاد نعمتی دارای منش تواضع و فروتنی است و این تواضع موجب بزرگی و ماندگاری ایشان در اذهان مردم شده است و در سروده های استاد نعمتی به اهل بیت(ع) توجه خاص شده است.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی ساوه نیز در این همایش درخصوص اهمیت شعر و هنر مطالبی را مطرح کرد و افزود: انسان دارای پنج حس است که بعضی از این حواس انسان را به معنی نمی‌رساند ولی در صورتیکه بدون مادیات و همراه با معنویت باشد انسان را به کمال مطلوب می رساند.

رضا حیدری نوری به 25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی اشاره کرد و افزود: شاهنامه اثری است که شخصیت و آداب و رسوم طبقه‌های متفاوت مردم در آن به تصویر کشیده شده است. از سوی دیگر شاهنامه یک دانشنامه انسانی است که شامل فلسفه،تاریخ،هنر،استراتژی های نظامی،اخلاق،سیاست،مذهب و غیره می‌شود در این اثر آداب و رسوم ویژگی‌های مردم ایران، نزاکت، غرور ملی، کنجکاوی، زیرکی و غیره به بهترین وجه توصیف شده است.

وی گفت:شاهنامه گویای عزم جمعی ایرانیان در نبرد برای حفظ منافع ملی و هویت فرهنگی است.

وی در ادامه گفت: نعمتی از مقوله هنر سخن گفته و بهترین هنر، هنر سخن است که پایدار است و سبک و سیاق نعمتی در سرودن اشعار ملهم از فردوسی است و به سبک خراسانی و ساده و روان شعر سروده است.

در ادامه همایش حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ساوه ضمن گرامیداشت 25 اردیبهشت روز بزرگداشت شاعر پرآوازه ایران حکیم ابوالقاسم فردوسی بیان کرد: اهمیت شناساندن مفاخر و مشاهیر به جوانان و نوجوانان می‌تواند موجبات پیشرفت در همه عرصه‌ها در جای جای ایران اسلامی را رقم بزند چرا که داشته‌های امروز مرهون تلاش و خدمات شایسته بزرگان،نخبگان و فرهیختگان و افراد برجسته‌ای هستیم که جان عزیزشان را در طبق اخلاص قرار داده و به کشور و مردم خدمت کرده‌اند.

رئیس اداره ارشاد ساوه بیان کرد: ساوه مهد علما، شخصیت‌ها، نخبگان، مفاخر علمی و فرهنگی است و پاسداشت مفاخر در حقیقت هویت دادن به جامعه امروز به ویژه نسل جوان است و تجلیل از شخصیت هایی که عمر خود را در عرصه‌های مختلف علمی و حفظ ارزشهای اسلامی مصروف داشته اند از جهت آگاهی بخشی نیز موثر بوده و زمینه ساز شناخت بزرگان و مفاخر یک جامعه برای نسل جوان است.

محمودی فر در ادامه افزود: استاد نعمتی سالها در سنگر تعلیم و تربیت و مسئول انجمن ادبی سلمان ساوجی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت کرده و به جهت این که وی سال‌ها توانست سخن حق تعالی، انبیا و امامان معصوم(ع) را به زبان هنر به مردم انتقال دهد و همچنین بواسطه گام برداشتن در مسیر صحیح و ترویج اسلام در اذهان مردم ماندگار و جاویدان شده است.

وی گفت:مفاخر و مشاهیر بهترین الگو برای فرزندان این سرزمین هستند و شهرستان ساوه گنجینه ای از مفاخر، ادبا و مشاهیر ارزشمندی است که در طول دوره‌های مختلف نقش مهمی در توسعه اجتماعی،علمی و فرهنگی شهرستان داشته است.

شعر خوانی توسط شعرای ساوجی، اجرای مرشد خوانی و اهداء لوح تقدیر و هدایا به استاد نعمتی از برنامه‌های دیگر این همایش بود.

 

 

نوشتن دیدگاه

انتشار نظرات کاربران به هیچ وجه به معنای تایید رادیو ساوه نیست، رادیو ساوه به حفظ آبروی افراد پایبند است بنابراین نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منتشر نخواهد شد، در ضمن حذف برخی نظرات پس از انتشارتوسط سردبیر با درخواست مستقیم صاحب خبر است.
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group